Jezuitined05042020

Exercičný apoštolát

amdg

Kontaktné informácie

Exercičný dom sv. Ignáca v Prešove

Pod Kalváriou 81, 080 01 Prešov
Tel.: 051 / 7460 511; 0948 / 892 929
Fax: 051 / 7460 532
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Termíny duchovných cvičení v Prešove a podmienky prihláseniaExercičný dom v Piešťanoch
Poštová 1
Piešťany, 921 01
Tel.: 033/77 210 35, 033/76 286 88, 033/735 1081
Tel./fax: 033/7622 805
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. , Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Termíny duchovných cvičení v Piešťanoch a podmienky prihlásenia

Centrum Spirituality Loyola
E-mail : Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Adresa : Centrum spirituality Loyola
Nám. Padlých hrdinov 7
900 28 Ivanka pri Dunaji
Telefón : 00421/948 977 311
www.csloyola.eu


Exercičný apoštolát Spoločnosti Ježišovej na Slovensku

Spoločnosť Ježišova má svoj počiatok v duchovných cvičeniach, ktoré si vykonal svätý Ignác a jeho spoločníci. Z nich vyvierajú ako z nevysychajúceho prameňa tie vnútorné dary, ktoré pomáhajú dosiahnuť cieľ a zároveň sú výrazom vždy živého ignaciánskeho ducha.
Ignaciánska spiritualita spočíva v nachádzaní Boha vo všetkom, v kontemplatívnom nazeraní v činnosti, vo vnímaní sveta očami vtelenia, v hľadaní slobody a v indiferencii. Je apoštolskou spiritualitou človeka, ktorý žije aktívnym životom uprostred tohto sveta. Je to spôsob života, v ktorom sa človek neustále usiluje nachádzať Boha vo všetkom, odhaľovať jeho prítomnosť všade, aj tam, kde ju iní nevidia; Boha prítomného a pôsobiaceho v hĺbke skutočnosti, Boha, ktorý „sa pre nás namáha a pracuje vo všetkých stvorených veciach“ (DC 236).
Táto spiritualita vedie človeka k tomu, aby neustále rozlišoval a hľadal, čo je v každej jeho životnej situácii magis – viac. Viac v tom zmysle, čo ho robí viac človekom podľa Božieho plánu a čím žije v súlade s cieľom, pre ktorý je stvorený.
Jezuiti na Slovensku dávajú Duchovné cvičenia v exercičných domoch v Piešťanoch a Prešove, tiež v Centre spirituality Loyola v Ivanke pri Dunaji a na iných miestach, na ktoré nás pozývajú. Domy v Prešove a v Piešťanoch ponúkajú trojdňové, šesťdňové, osemdňové i tridsaťdňové duchovné cvičenia prednášané aj s individuálnym vedením. Okrem toho exercičný dom v Prešove ponúka jednodňové duchovné obnovy pred Vianocami a Veľkou nocou.
Centrum spirituality Loyola v Ivanke pri Dunaji okrem duchovných cvičení robí tematické prednášky, odborné diskusie a kurzy, prezentácie, semináre a sympóziá.


Spiritualita

Spiritualita

Pobožnosť

Spoločnosť

Zasvätený život