Jezuitined05042020

Spoločenstvo kresťanského života

CVX

Kontaktné informácie
Námestie padlých hrdinov 7
Ivanka pri Dunaji
900 28
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
www.cvx.sk

Misia CVX
V duchu ignaciánskej spirituality sa v živote snažíme hľadať Boha v službe druhým. V modlitbe a vo vnímavosti na Božiu prítomnosť v našom srdci sa usilujeme zistiť ako Boh chce, aby sme mu slúžili v iných.

Spôsob, ktorým žijeme a vyjadrujeme túto službu závisí od darov, ktoré máme, od situácie a životného stavu, v ktorej sa nachádzame (slobodný alebo vydatá, laik alebo zasvätený).
 
Naša služba Bohu a Jeho kráľovstvu je predovšetkým doma a v rodine, prípadne aj v miestnom spoločenstve a farnosti. Vďaka podpore a modlitbe stretiek, v ktorých zdieľame svoju životnú skúsenosť a ktoré majú svoj veľký podiel na objavovaní toho, kde nás Boh chce mať, má aj táto činnosť komunitný rozmer.

Za hlavnú misiu nášho spoločenstva momentálne považujeme službu vedenia stretiek, duchovných obnov a duchovných cvičení pre mladých ľudí, ktorí túžia po hlbšom vzťahu k Bohu.
 
Ďalšou službou, ktorej sa venujeme je evanjelizácia na internete. Naši členovia vďaka podpore Mediálneho grantu KBS pripravujú portal kresťanských podujatí www.vyveska.sk a organizujú stretnutia kresťanských organizácii, ktoré sa angažujú na internetovom poli.

Spiritualita

Spiritualita

Pobožnosť

Spoločnosť

Zasvätený život